YENİLEME ÇALIŞMALARI

DOLABIMIZ YENİLENDİ           

             Kızım için hazırlamaktan en büyük keyif aldığım şey odası idi. ilk zamanlar bebek mobilyası almak istememe karşın bu fikirden vazgeçmem çok uzun sürmedi. Henüz kendi evimize sahip olmamızdan kaynaklı idi bu. Taşınma esnasında mobilyalar fazlaca zarar görmekte.

            Odamızda da kullanabilmek üzere kolay taşınır bir beşik almak benim için en uygunuydu ve bu sebeple park yatak almaya karar verdik. Kızımın eşyalarını koymak üzere bir dolaba ihtiyacımız vardı.

            Bebek odası yapacağımız odada, öğrencilik zamanımdan kalan bir genç odası takımı vardı. Bu odada genellikle tek olan misafirlerimi ağırlıyordum ve bu açıdan çok kullanışlı oluyordu. Bebek odası yapmak için bu odayı boşaltmamız gerekliydi. Ben de bu odada kullanılan dolabı dönüştürmeye karar verdim J .

            Öncelikli olarak dolabı astar boyası ile boyadım. Ahşap fabrikasında çalışmış olmama rağmen neden düşünemedim bilmiyorum ama vernik üzerine boya yapmak çok saçma bir fikirdi; çünkü dalgalanmalar olması kaçınılmazdı. Dalgalanmaları gördüğümde canım sıkıldı. Çözüm ararken eşimle beraber hani şu arkası yapışkanlı kağıtlar varya onlardan almaya karar verdik. İlk önce desenli kağıtlardan almak geçti aklımızdan . Beğendiğimiz bir desen olmayınca düz beyaz kağıt aldık. Bu defa da dümdüz beyaz bir dolap gözümüze hoş görünmedi ve üç boyutlu olarak adlandırılan yapıştırmalardan aldık. Dolabımız nasıl mı oldu? İşte son hali J3 yorum:

 1. merhaba canım ellerine sağlık öncelikle
  bloğuma yorum bırakmışsın ancak yanlışlıkla sildim sanırım:))
  o dolaptan boyadan memnun kalmadım ben sarardı hemen şu linkleri incele bu boyayı zımparasız astarsız kullandım 2 yıldır tek sorun yok.
  http://guffte.blogspot.com/2012/04/mucize-boya.html
  http://guffte.blogspot.com/2012/04/cilginlik-projesi.html

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim canım cevabın için. Keşke acele edip boya işlemine bugün başlamasaydım... Bir kat astar vurdum bile :( Bakalım bu şekilde nasıl olacak... Bütün işi bitince fotoğraflarını atacağım.

   Sil
 2. Merhabalar, yorumunu yeni gördüm çok teşekürler ayrıca senin dolapta şahane olmuş güle güle kullan inş. Blog dünyasınada hoş geldin takibe aldım seni bol bol görüşmek dileğiyle.Sevgiyle kal...

  YanıtlaSil